Proč si mám koupit tiskárnu na trička?

zobrazit více

Maloformátové tiskárny na potisk bavlny prožívají v posledních letech obrovský boom z důvodu širokého využití těchto strojů v módním průmyslu. Všeobecně známý pojem, že se jedná pouze o tiskárnu na trička není tak úplně pravda. Tiskárny na bavlnu s pigmentovým inkoustem primárně tisknou na jakoukoliv bavlnu s min. obsahem alespoň 60% bavlny. Dle našich dlouholetých zkušeností s tiskárnami Texjet od řeckého výrobce polyprint SA, můžeme hrdě sdělit, že se tyto stroje umí zdárně popasovat i s vlnou, lnem, akrylem, džínovinou nebo dokonce i s bílým polyesterem. Tiskárny Texjet jsou schopny pracovat jak s hotovým výrobkem typu mikina nebo triko, ale stejně tak s kusovým nesešitým textilem. K tiskárnám je možné dodat i pracovní desky jiných velikostí, např. na polo košile, dětská trika nebo rukávy.

  • Co k tomu budu všechno potřebovat?

Pigmentový inkoust potiskne povrch textilu, ale aby se inkoust stal světlo stálým a voděodolným je potřeba ho tepelně zafixovat (zažrat do vlákna). K tomu poslouží termotransferový lis, který dle působení času teploty "zatáhne" inkoust do vlákna. Nabídku lisů naleznete zde. Lis vybírejte tak, aby pracovní plocha lisu byla přibližně stejně velká jako pracovní plocha tiskárny. Dále doporučujeme mít nainstalovaný grafický program Adobe Photoshop, ale není to do začátku nezbytně nutné. 

  • Je pro mne Texjet vhodný?

Texjet se hodí všude tam, kde je nutnost rychlého zpracovaní zakázky od jednoho do sto kusů. Tiskárna nejlépe funguje, pokud má zajištěný pravidelný tisk několikrát týdně. Tím se eliminuje nadměrné čištění stroje, popřípadě servisní zásahy kvůli usazovaní inkoustu ve spotřebních dílech zařízení.

Výrobce
Výběr podle parametrů

Typ stroje

Typ inkoustu

Šíře stroje

PreTreater Pro

Automatický penetrační stroj určený k nanášení penetrační kapaliny před tiskem na textil.

polyprint Texjet NG120 / NG130 / NG140

Výkonné produkční tiskárny na bavlněný kusový textil včetně podpory DTF fólií

Fixační pec Phoenix Air

Fixační pec DTF tisků s pracovní plochou 400 x 500 mm

Roland VersaSTUDIO BY-20

Stolní DTF tiskárna pro potisk rolových materiálů

Ruční práškovač DTF lepidla Seismo S20

Seismo S20 - jednoduchá obsluha, jednoduchá údržba