Jaký lis vybrat?

zobrazit více

Výběr transferového lisu závisí na mnoha faktorech - velikosti samotného lisu, velikosti pracovních desek, produkci nebo např. typu látky. Důležitým faktorem je také nomexový potah desky, aby se zamezilo spálení, popřípadě teflonová fólie na horní topné desce.

  • Manuální lisy jsou založeny na principu ručního zalisování textilu, kde na displeji navolíte digitálně teplotu a čas a manuálním kolečkem sílu přítlaku desek. Vyrábí se v různých variantách, s otvíráním do "véčka", do strany nebo pro ty, co mají málo místa, jako šuplík. Tyto manuální lisy jsou chápány jako základní modely pro firmy, kde termotransfer není hlavní činností výroby. Na druhou stranu se dají pořídit i manuální modely s dvěma deskami.

  • Automatické a poloautomatické lisy jsou určeny každodenní činnost, kde je kladen důraz na vysokou produkci. Teplota, přítlak i čas se nastavují digitálně a přítlačná deska se zasouvá buď automaticky nebo poloautomaticky - kdy je nutné stisknout tlačítko. Tyto lisy mohou být taktéž modelově nabízeny s dvěma deskami, popřípadě jako šuplík.

Výrobce
Výběr podle parametrů

Typ stroje

Typ inkoustu

Šíře stroje

Transmatic TMH28E

Nový ekonomický lis se hodí do provozoven, kde nažehlování nepatří mezi hlavní náplň práce. Základem je pevná konstrukce a desky o velikosti 38 x 38cm. Otevírání lisu je nůžkové (do "véčka") a lze u něj měnit desky za jiné velikosti.

Transmatic TS 3M

Nejprodávanější manuální lis. Jeho výhodou je laterální otevírání (do strany). Jednoduchým rychloupínáním lze lehce vyměnit spodní desku za jinou (k dispozici široká škála rozměrů), nebo za tvarované pro nažehlování na čepice, nohavice, rukávy apod.

Transmatic REV 3SA

Automatický lis, který NEPOTŘEBUJE KOMPRESOR! Není potřeba tisknout tlačítka pro zalisování textilu, lis sám po otočení spustí tepelnou desku dolů a zažehlí připravený textil. Čeká na udělení patentu.

Transmatic TS 2M

Tento model je svými vlastnostmi shodný s TS 3M s rozdílem otevírání. TS 2M je vysouvací jako zásuvka. Skvěle se hodí do menších prostor, kde není místo pro laterální otevírání.

Transmatic REV 2C

Modifikace lisu REV 3SA, kdy se tu tohoto modelu klade důraz na ušetření prostoru pro manipulaci. Nepotřebuje kompresor.

Transmatic TS 5M

Modifikace úspěšného manuálního modelu TS 3M - stejné vlastnosti, zdvojené desky pro rychlejší produkci.

Transmatic TS 74M

Lis s většími rozměry pracovní plochy se hodí do provozoven, kde je kladen požadavek právě na velikost desek. Může být taktéž využit jako manuální plošný lis pro menší sublimační tiskárny s pracovní šíří kolem 80cm.

Transmatic TMH 38/50

Teplené lisy s "nůžkovým" otevíráním ve dvou variantách. Jednoduchým rychloupínáním lze lehce vyměnit spodní desku za jinou (k dispozici široká škála rozměrů), nebo za tvarované pro nažehlování na čepice, nohavice, rukávy apod.

Transmatic TMH 17/17D

Ruční lis se zakřivenými deskami pro nažehlování na čepice, rukávy, nohavice apod. Model 17/D má zdvojenou spodní desku pro vyšší produkci. Součástí spodní desky je samozřejmostí vypínání čepic.

Roland VersaSTUDIO BY-20

Stolní DTF tiskárna pro potisk rolových materiálů