Jaký laminátor vybrat?

zobrazit více

  • Rolové laminátory jsou primárně určené na nanášení laminační fólie na tiskovou pomocí motorizovaného silikonového válce, který je v lepším případě dovybaven ohřevem. Dle rozmezí teploty se dá laminovaní rozdělit na studenou (ohřev válce do 60°C) nebo na teplou (ohřev válce nad 60°C). V obou případech dosáhnete optimální přilnavosti lepidla a eliminuje se tak tzv. silvering - jemná krupička, která je viditelná právě na zalaminovaných fóliích bez vyhřívaného válce. Rolové laminátory jsou navíc vybaveny navíjením zalaminovaného materiálu a vypínacími tyčemi, aby bylo možné laminovat z role na roli s minimálním zásahem obsluhy.

         Chci vidět nabídku rolových laminátorů

  • Stolní laminátory usnadní práci nejenom při laminovaní nebo kašírování kusovým měkkých nebo i tvrdých substrátů, ale perfektně s nimi nanesete například i přenosovou fólii  z role bez podkladu. Výhodou je přesnost nanášení na velkých plochách, kde podstatě neexistuje, že by operátor něco pokazil. Tyto laminovací stoly přináší obrovskou úsporu času, který můžete věnovat jiným důležitým činnostem. Základní stoly mají pneumatické zvedání válce, potřebujete tedy kompresor nebo rozvod vzduchu, manuální posun válce vpřed či vzad a volitelně LED podsvícení pro lepší viditelnost. Pokročilé stoly jsou již plně elektronizované, včetně zvedání pracovní plochy či posunu válce vpřed či vzad.

         Chci vidět nabídku deskových laminátorů

Výrobce
Výběr podle parametrů

Typ stroje

Laminátory pro teplou laminaci s vyhřívaným válcem

Laminátory Xlam 1600 Cold&Hot, Cold&Hot 2.0 a Cold&Hot Signage mají robustní konstrukci, snadno se ovládají a jejich silikonové válce jsou vybaveny vyhříváním, které je možno nastavit až na 120°C

Laminátory pro studenou laminaci s vyhřívaným válcem

Laminátory Xlam se dodávají s pracovní šířkou 160cm. Mají robustní konstrukci, snadno se ovládají a jejich silikonové válce jsou s ohřevem do 60°C.

Laminovací stoly CWT

Kvalitní laminovací stoly ze Švédska. Jednoduchá montáž ze součástek, stůl je tak možné sestavit i v prostorách s omezenou manipulací.

Laminovací stoly CWT Evo Air / Electric série

Nejvyšší řada švédských laminovacích a kašírovacích stolů CWT je vybavena vyhřívaným válcem včetně jeho motorizovaného horizontálního nebo popřípadě vertikálního posunu.

Laminátory pro teplou laminaci s dvěma vyhřívanými válci

Speciální upravené laminátory s dvěma silikonovými vyhřívanými válci až na 120°C včetně možnosti řezání fólie.