Universal Laser Systems - Ultra R5000

Platforma ULTRA R5000 nabízí laserové zpracování pro širokou škálu materiálů. Je navržena pro zpracování materiálů ve výrobním, výzkumném a vývojovém prostředí.

ULTRA R5000 je možné vybavit dvěma laserovými zdroji, které se skládají ze dvou zaměnitelných laserů CO2 nebo jednoho laseru CO2 a jednoho vláknového laseru. Když je platforma konfigurována se dvěma lasery, mohou uživatelé využít technologie MultiWave Hybrid ™, která umožňuje použít najednou až dvě ze tří vlnových délek (9,3 μm, 10,6 μm a 1,06 μm) Tyto lze současně kombinovat do jediného koaxiálního paprsku. Každá spektrální složka paprsku je nezávisle řízena a může být modulována v reálném čase.

Mezi hlavní funkce a možnosti patří podpora více laserů, rychlé nastavení laserového paprsku, přesné automatické zaostřování nezávislé na materiálu, regulovatelná hustota výkonu laseru, automatizační rozhraní, kamera pro náhled (grafika se promítá na zpracovávaný materiál) a kamera pro detekci ořezových značek, detekce nadměrné teploty a podpora pro hasící zařízení.

Technická specifikace
 Model  ULTRA R5000
 Pracovní plocha  813 x 610 x 305 mm
 Dostupný výkon laseru   až 150W CO2, 40/50W Fiber
 Zaměřovací metoda  dotykový/kontaktní stylus
 Kontrolní panel  tlačítkový/dotyková obrazovka (volitelně) 
 Dostupná optika

 patentovaná možnost sw kontroly hustoty laserového paprsku pro optimální zaostření

 Typ kamery  náhledová kamera/kamera pro čtení ořezových značek (volitelně)
 Napájení  230V
 Hmotnost  205Kg
Klíčové vlastnosti