Universal Laser Systems - PLS serie


Série laserů PLS (Professional Laser Systems) není nic dlužna svému jménu. Jedná se o skutečně profesionální gravírovací laser, který zajistí zpracování Vašeho výrobku na opravdu vysoké úrovni. Stejně jako nižší série VLS vyniká i tato svou jednoduchostí a účelností, což umožňuje velice snadnou obsluhu, nenáročnou údržbu a přitom vynikající zpracování daného výrobku. Navíc je zde možnost využití širší škály výkonu laserových trubic, které se dají u modelu PLS 6.150D i zdvojit a dosáhnout tak dvojnásobného výkonu a dokonalejší zaostření čočky a možnost zpracovávat pomocí tzv. duální hlavy jednu grafiku na dvou výrobcích ve stejný čas. Je plně kompatibilní s grafickými programy CorelDRAW, AutoCAD nebo Adobe Illustrator. PLS má také pokrokový tiskový ovladač nové generace, který automaticky ovládá výkon, rychlost, počet pulsů a další systémová nastavení. Krokové motory jsou bezúdržbové, pásy a ložiska mohou být velmi snadno vyměněna s použitím jednoduchých ručních nástrojů.

Souhrn:

  • Řada laserových gravírek Professional je vybavena pokrokovým laserovým rozhraním pro tisk podle charakteru materiálu, umožňujícím volbu mezi automatickým a ručním ovládáním.
  • Systémy jsou dodávány s laserem o výkonu 10 W až 150 W a jsou chlazeny vzduchem.
  • K dispozici jsou čtyři zaostřovací režimy: ruční posun s motorem, automatický posun, posun pomocí předního LCD panelu a posun pomocí tiskového ovladače.
  • Uživatel může uložit a vkládat nastavení i během činnosti stroje.
  • Software umožňuje odhadnout dobu trvání zadané práce před jejím zahájením. Opakované nastavení výchozího bodu lze provést s rozlišením 0,003 mm.
  • Patentované proporcionální řízení pulzu umožňuje uživateli definovat prodlevu mezi jednotlivými pulzy pro lepší kvalitu gravírování a řezání.
  • Systém automaticky rozpozná vložení rotačního držáku, řezacího stolu a vzduchového kompresoru.
  • Patentovaná technologie rychlé výměny laseru umožňuje snadný upgrade během několika minut bez použití nástrojů.

Příslušenství:

Rotační nástavec zajišťuje velmi rychlé gravírování, vektorové značení a řezání válcovitých tvarů. Nástavec obsáhne plných 360°, aby byla zaručena možnost plného pokrytí gravírováním. Vložení a vyjmutí materiálu je rychlé a snadné. Senzor systému rozezná, že je rotační nástavec vložen a automaticky jsou provedena všechna nastavení, nezbytná pro rotační označování a gravírování.

Řezací stůl je pokryt povrchem pro řezání s minimálním zpětným odrazem a vakuovou fixaci. Odstraňuje se možnost poškození povrchu, na kterém se řeže a zlepšuje se kvalita řezání. Senzor systému automaticky rozezná přítomnost řezacího stolu a automaticky nastaví osu Z. Velmi se snižuje nutnost čištění pracovního stolu. Stůl umožňuje maximální zatížení 14kg.

Jednotka HPDFO (High power Density Focusing Optics – Optika pro podporu výkonu laseru) je patentovaný systém, zvyšující výkon laseru pro dosažení výrazně zvýšeného rozlišení pro aplikace s velmi jemnými detaily. HPDFO umožňuje gravírovat velmi malý text, grafiku s vysokým rozlišením a umožňuje přímé označování na nekoutované kovy včetně železa, nerezové oceli, chromované oceli a titanu, bez nutnosti použití pomocných prostředků pro označování kovů.

Nástavec vzduchové asistence směruje vysokotlaký vzduch nebo inertní plyn tak, aby byly od zpracovávaného materiálu odváděny kouř, výpary a nečistoty. To je zejména vhodné pro práce vyžadující hluboké řezání a pro zpracování gumy, nebo podobných materiálů, při jejichž zpracování vzniká množství prachu a nečistoty během gravírování.

Kužel pro stlačený vzduch směruje proud stlačeného vzduchu na zpracovávaný materiál a zajišťuje rychlejší chlazení. Doporučuje se prořezání plastů a dřeva.

Duální hlava umožňuje gravírování jedné grafiky na dvou předmětech najednou. Speciální úprava duální hlavy usměrní 50% laserového paprsku na materiál a zbylých 50% propustí k druhé hlavě. Použitím tohoto přípravku můžete zkrátit čas výroby většího množství předmětů na polovinu.

Technická specifikace
 Model  PLS 6.150D
 Velikost stolu  737 mm x 584 mm
 Pracovní plocha  813 mm x 457 mm
 Vnější rozměry bez stojanu   1118 mm x 991 mm x 953 mm
 Max. tloušťka materiálu  229 mm
 Výkon laseru  10,25,30,40,50,60 nebo 75 watt (Dual Laser 20,50,60,80,100,120 nebo 150 watt)
 Váha  156 kg
 Napájení  240V/5
 Rozlišení  až 1000 dpi
 Provozní teplota  10-35°C (optimální pro práci 22-25°C)
Klíčové vlastnosti