Unikátní řešení tisku interiérových dekorací

Společnost Roland DG Corporation oznámila začátek prodeje a servisní podpory pro technologii DIMENSE. Jedná se o velkoformátovou digitální tiskárnu, která umí vytvořit unikátní 3D reliéf. Dimense bylo vyvinuto a vyrobeno v DG Dimense, v nové pobočce otevřené v Litvě v říjnu 2023.

Řešení DIMENSE se skládá z inkoustové tiskárny Dimensor S, speciálních médií, která mají při zahřátí schopnost pěnit, strukturálního inkoustu pro kontrolu pěnění a CMYK inkoustu na vodní bázi. Po tisku se médium zahřívá vestavěným kalandrem v tiskárně, což způsobí, že oblasti, které nejsou potištěny strukturárním inkoustem, nabydou až do tloušťky 1,5 mm, čímž se věrně realizuje texturovaný design. Toto inovativní řešení umožňuje výstup 3D grafiky.

DIMENSE vyvinulo exkluzivní řadu materiálů bez obsahu PVC, které jsou přátelské k životnímu prostředí. K dispozici je mnoho variant materiálů včetně matných, semišových, metalických stříbrných a zlatých a tak můžete vytvářet velkou škálu interiérových dekorací. Nabídka zahrnuje také textilní média ideální pro vnitřní značení, jako jsou plátna, roll-up bannery, POP atd.. Díky shodě s bezpečnostními normami, jako je certifikace AgBB a A+, lze tato média bezpečně používat v různých vnitřních prostorech. Navíc, když přemalujete tapety s přidaným reliéfem běžně dostupnými barvami, je možné vytvořit úchvatné umělecké efekty, které jsou od běžného digitálního tisku značně odlišné.

Očekává se, že odvětví s interiérovými dekoracemi, které lidem poskytnou nezapomenutelný zážitek poroste a digitální tisková řešení budou hrát v této výzdobě interiérů stále významnější roli. S DIMENSE můžete vyrobit výstup, který může zaujmout jedinečným designem, nebo bude exkluzivně prezentovat příběh značky a koncept produktu.