Roland DG představuje dva produkty řady VersaSTUDIO

Kompaktní UV tiskárna a kombinovaný plotr na DTF technologii pro vyšší kreativitu a ziskovost

Společnost Roland, přední světový výrobce velkoformátových tiskáren a kombinovaných plotrů, představila dva nové produkty řady VersaSTUDIO. BD-8, první desková UV tiskárna řady VersaSTUDIO, a BY-20 s pigmentovou technologií Roland DG Direct-To-Film (DTF transfer), kterou používá široká škála zákazníků na trhu s oděvním zbožím.

Kompaktní, snadno použitelné a cenově dostupné stolní produkty jsou prodávány pod značkou VersaSTUDIO a zahrnují širokou škálu oblíbených stolních řešení, jako jsou tiskárny, řezací plotry, gravírky, tiskárny do kovu a další. Přidáním těchto dvou nových produktů do řady VersaSTUDIO Roland dále posiluje oblíbenou produktovou řadu.

BD-8 je UV tiskárna schopná přímého tisku ve vysokém rozlišení na předměty různých tvarů. Je možné tisknout na objekty až do velikosti A5 a výšky 102 mm. Stroj může také tisknout na kulaté/válcovité předměty, jako jsou lahve a rtěnky, pomocí volitelného rotačního nástavce. Inkoust EUV5 je kompatibilní s mnoha materiály, od měkkých tkanin a kůže až po tvrdé, jako je dřevo a plasty. Inkoust umožňuje lepší přilnavost pro tisk na sklo a kov. S BD-8 můžete snadno vyrábět ziskové předměty, jako jsou pouzdra na smartphony, psací potřeby, kosmetické předměty a mnoho dalšího.

BY-20 je tiskárna s pigmentovými inkousty, která využívá metodu přenosu DTF ke zlepšení designu a efektivity výroby oděvního zboží. Po vytištění na speciální fólii se nanese a tepelně roztaví práškové lepidlo, poté se fólie jednoduše navrství na látku a tepelně zalisuje. Takto můžete vyrábět originální trička, sportovní oblečení atd.. DTF metoda usnadňuje přenos také složitých vzorů na světlé i tmavé tkaniny, jako je bavlna, polyester, džínovina, nylon či umělé hedvábí, tedy širokou škálu oděvů. Tento kompaktní stroj kombinuje vynikající kvalitu tisku a produktivitu a umožňuje rychlou výrobu navrženého oděvního zboží.

Kompaktní tiskárny BD-8 i BY-20 mají stejnou tiskovou hlavu jako Roland špičkové modely a nabízejí několik režimů tisku, které jsou ideální pro různé aplikace, takže každý může snadno dosáhnout profesionálních výsledků tisku. Stroje byly navrženy tak, aby nabízely vynikající použitelnost. Po instalaci můžete okamžitě zahájit výrobu. Tiskárny mají jednoduchý design pouze s vypínacím tlačítkem. Všechny ostatní funkce lze snadno provádět pomocí dodávané sw. Utility, který podporuje pohodlné ovládání prostřednictvím snadno srozumitelných ikon a intuitivním, rychlým přístupem k položkám nabídky, které chcete použít. Tiskárny jsou také standardně dodávány se softwarem FlexiDESIGNER VersaSTUDIO Edition, který lze použít pro vše od tvorby designu až po výstup s jednoduchými operacemi. Dokonce i ti, kteří nikdy předtím nepoužívali návrhový software, mohou snadno vytvořit požadovaný návrh.