Kvalita se spojila s rychlostí

Roland DG uvádí na trh novou stolní UV tiskárnu VersaOBJECT MO-240

Roland DG Corporation představil novou UV flatbed tiskárnu ze série VersaOBJECT – MO-240, která umožňuje přímý tisk na různé trojrozměrné objekty s vyšší produktivitou než předchozí modely.

Dvě kaskádovitě uložené tiskové hlavy, výkonná UV-LED lampa a technologie kontroly dopadu tiskové kapky i při vysoké rychlosti, zajišťuje produktivitu až 2,07 m2/h ve standardním režimu tisku. Rychlost tisku bílým inkoustem se také zvýšila na přibližně dvojnásobek oproti předchozím modelům.

Inkousty Roland DG EUV5 zahrnují kromě barev CMYK + White také lak, oranžovou a červenou. Přidáním oranžových a červených inkoustů se barevný gamut tiskárny rozšiřuje přibližně o 20 % ve srovnání s tiskem CMYK. Díky laku lze vytvářet krásné lesklé nebo matné povrchové úpravy tisku a realistické textury včetně 3D reliéfních efektů. Inkousty EUV5 lze tisknout na širokou škálu měkkých až tvrdých materiálů včetně plastu, papíru, kůže, dřeva atd..

Tisková plocha Roland MO-240 je 610 mm x 458 mm a můžete tisknout na předměty až do výšky 204 mm. S rotačním nástavcem lze tisknout na válcovité předměty jako jsou lahve a to od minimálního průměru 10 mm až do maximálně 121 mm.

Na 7palcovém barevném dotykovém panelu je ovládání tiskárny intuitivnější. Umožňuje rychlý přístup k nastavení tiskárny, operacím údržby a dalším položkám. Nová funkce automatického čištění udržuje tiskovou hlavu dlouhodobě v dobrém stavu a pomáhá dosáhnout stálé kvality tisku. S tiskárnou je dodáván profesionální RIP software VersaWorks 6, který zpracovává soubory PDF, EPS, PS a automaticky generuje bílé nebo lesklé vrstvy jediným kliknutím, aby se maximalizovaly možnosti nové Roland MO-240.